#1 2014-01-31 19:21:24

koonanreal

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-21
Posty: 19
Punktów :   

Poradnik - Jak grać w plutonach?


Jak grać w plutonach?

Poniższy poradnik został napisany pod kątem plutonu 2 lub 3 osobowego na mapach randomowych.
1.
Brońcie lub atakujcie ten sam punkt na mapie, jeśli się zbytnio rozdzielicie, nie możecie na siebie liczyć ani się wspierać i w konsekwencji taka gra niczym się nie różni od grania solo na randomach.
2.
Grajcie pojazdami podobnej klasy, a więc ciężkie czołgi z ciężkimi, średnie z średnimi itd. Grając tymi samymi typami, możecie wykorzystać swoje umiejętności gry zespołowej, ponieważ macie te same cele i zadania.
3.
Wyznaczcie dowódcę, który będzie decydował o dalszych działaniach. Zapobiegnie to chaosowi, który spowoduje, że w połowie bitwy zorientujecie się, że jesteście po przeciwnych krańcach mapy i gracie solo. Jeźdźcie za dowódcą, chyba że powie inaczej.
4.
Szanujcie własne czołgi. Zawsze z przodu niech jedzie lub stoi czołg, który ma najwięcej HP, jeśli masz mało HP, nie pchaj się do przodu, przepuść kolegę z pełnym życiem, on może przyjąć kilka pocisków, ty już nie. Lepsze są dwa czołgi z 50% HP, niż jeden z pełnym życiem. Żyjący czołg z 1 HP, może nadal strzelać i zadać sporo dmg, martwy nie.
5.
Łatajcie luki w obronie waszego teamu. Jeśli nie wiecie gdzie jechać, odczekajcie 20 sekund i zobaczcie jakie luki w obronie lub ataku zostawił wasz team i tam jeźdźcie. Jeśli wy tego nie zrobicie to kto? Drużyny lemingów zazwyczaj przegrywają.
6.
Czy warto się wracać? TAK. Zawsze bardziej opłaca się wrócić i bronić własnej bazy niż liczyć na to, że uda się atak i cap. Nie zakładajcie klapek na oczy i nie jeźdźcie bez sensu byle do przodu.
7.
Jeśli kampicie w krzakach, nie stawajcie zbyt blisko siebie, minimum 15 metrów. Po każdym wystrzale krzaki w promieniu 15 metrów przestają dawać kamuflaż, więc nie ma sensu, żebyście ujawniali swoje pozycje.
8.
W ciasnych alejkach miejskich ustawiajcie się w taki sposób, żeby chronić plecy kolegi, zamykajcie wszelkie możliwe wjazdy, przez które wróg może was okrążyć.
9.
Zawsze załadujcie kilka pocisków odłamkowo-burzących. Przydają się w kilku konkretnych sytuacjach:
- można zadawać nimi lekkie powierzchowne obrażenie czołgom, które mają nieprzebijalny dla was pancerz.
- pociski odłamkowo-burzące często niszczą moduły i zdejmują gąsienice.
- tymi pociskami strzelajcie w czołgi, które mają 10 HP lub mniej i mają twardy pancerz. Szansa na rykoszet niewielka, a zniszczenie prawie pewne, w przeciwieństwie do pocisku przeciwpancernego.
- strzelajcie tymi pociskami do czołgów z zerowym lub minimalnym pancerzem np. do Hellcata. Pocisk OB z łatwością przebija lekki pancerz i zadaje większe obrażenia niż pocisk przeciwpancerny.
10.
Jeśli spotkacie na swojej drodze czołg z nieprzebijalnym dla was pancerzem np. T95 lub wystająca wieża T34. Dowódca plutonu w zależności od sytuacji powinien wybrać jeden z poniższych wariantów:
- wycofać się i strzelać w łatwiejszego przeciwnika jeśli jest to możliwe (zalecane).
- przełączacie się na pociski burzące i skubiecie.
- objeżdżacie wroga tak by widzieć słabe punkty pancerza.
- decydujecie się na celowanie w minimalny "weak spot" na przednim pancerzu jeśli takowy jest np. właz wieży.
11.
Starajcie się celować i strzelać w ten sam cel wyznaczony przez dowódcę. Ponieważ lepszy jeden martwy czołg niż dwa z 50% HP. Martwy nie wystrzeli już ani jednego pocisku.
12.
Nie przecinajcie linii strzału kolegi. Jeśli macie zamiar tak zrobić, zasygnalizujcie to. Najlepiej jak odczekacie aż towarzysz odda strzał i zacznie przeładowywać, wtedy na chwile możecie wjechać w linie strzału oddać strzał i się wycofać.
13.
Jeśli pada komenda "szarżujemy", nie czekacie na jeszcze jeden strzał, tylko jedziecie. Jeśli atakujecie w równym szyku, jest większa szansa na to, że obrażenia rozłożą się na trzy lub dwa czołgi. Jeśli wyjedzie jeden, każdy obrońca weźmie go na cel i z pewnością zostanie zniszczony.
14.
Grajcie plutony z tymi samymi ludźmi, wtedy wiecie na co możecie liczyć i będziecie lepiej zgrani ze sobą.made by Gromix

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokes-core.pun.pl www.arashi-rf.pun.pl www.dragonballgame.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.polish-rp-life-ls.pun.pl